Hakan Çalhanoğlu: Türkiye’ye geldiğimde dışlanmış gibi hissediyorum

İtalya’nın Inter takımında forma giyen ve Seria A şampiyonluğu yaşayan Hakan Çalhanoğlu, Türkiye’de kendini dışlanmış hissettiğini söyledi.

‘TÜRKİYE’DEN BİR OYUNCU OLDUĞUNDA HER ZAMAN 1-0 GERİDEN BAŞLIYORSUN’

TRT Spor’a açıklamalarda bulunan Çalhanoğlu, “Ben her zaman düşündüğümü ve hissettiğimi söylerim. Türkiye’den bir oyuncu olduğun zaman her zaman 1-0 geriden başlıyorsun. Bu neden böyle bilmiyorum. Kendimizi küçümsememek için bunu söylüyorum. Ben bu pozisyonda kendimi en iyi olarak görüyorum. Tabii ki Rodri veya Toni Kroos gibi oyuncular çok önemli, Şampiyonlar Ligi’ni kazanmış. Benim bir tek o eksiğim var şu an ama onun dışında onlardan uzak olduğumu düşünmüyorum. Bu benim düşüncem” diye konuştu.

‘BU DURUM İÇİMİ ACITIYOR’

“Yurt dışında oynuyorum, burada bana herkes sahip çıkıyor” diyen Çalhanoğlu, “Kendi ülkeme geldiğimde dışlanmış gibi hissediyorum. Bu durum içimi acıtıyor. Ben milli takımı hiç düşünmeden seçtim. Düşünen oyuncular da var, seçmeyenler de var. Ben her zaman zoru başarmak istedim. Bana Almanya’yı seçersen daha büyük transferler yaparsın dediler ama ben kabul etmedim. Türk bayrağı benim için çok kıymetli. Bunu bilmelerini istiyorum” ifadelerini kullandı.

‘DÜŞÜNCEMİ PAYLAŞMAK İSTEDİM, MİLLETİMİZ DE YANLIŞ ANLADI’

Türkiye’de oynamak istemediğine dair haberler yapıldığını söyleyen Hakan Çalhanoğlu, “Galatasaray’a, Türkiye’ye gelmek istemiyor diye yorumlar çıkmıştı. Küçüklüğümden beri Galatasaraylıyım. Ben sadece bu şartlarda Türkiye’ye gelmek istemediğimi söyledim. Düşüncemi paylaşmak istedim, milletimiz de yanlış anladı galiba ya da anlamak istediği gibi anladı. Pazar günü Galatasaray-Fenerbahçe derbisine gitmek istiyordum ama bizim maçımız var, kupayı kaldıracağımız için gidemedim” dedi.

Çalhanoğlu, Inter’de yaşadığı şampiyonluk ile ilgili “Bir rüya gerçekleşti. 7 yıl sonra ilk defa şampiyon olduğum için çok mutluyum. Uzun süredir bunu bekliyordum. Takım olarak bizim için önemliydi. İkinci yıldızı takmak bizim için iyi oldu” yorumunu yaptı.

(SPOR SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir