Türkiye’ye gelecek mi? BYD hibrit sedan otomobilini piyasaya sürüyor!

Geçtiğimiz günlerde Pekin Uluslararası Otomobil Fuarı’nda gözler önüne sürülen BYD Qin L, şimdi piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. Bugün aracın satış tarihini belirten BYD, yeni sedan modelini bu ay içerisinde sahiplerine ulaştıracak. Peki fiyatlar ne olacak? İşte BYD Qin L’nin tüm detayları.

Hem elektrikli hem benzinli: BYD Qin L 29 Mayıs’ta yollarda!

Satış rakamları ile birçok markayı geride bırakan BYD, şimdi sedan klasmanındaki yeni aracını pazara sürmeye hazırlanıyor. İlk olarak Pekin Uluslararası Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkan BYD Qin L adlı yeni otomobil, 29 Mayıs‘ta piyasaya sürülmüş olacak. Tasarım ile orta segment görünümünü en iyi şekilde yansıtan BYD Qin L, plug-in hibrit olması nedeniyle hayli tercih sebebi olacak.

120KM Excellence, 120KM Beyond, 120KM Leading, 80KM Beyond ve 80KM Leading olmak üzere beş farklı versiyonla satışa sunulacak olan BYD Qin L, beyaz, mor, yeşil ve gri olmak üzere dört renkte satın alınabilecek. İç mekanda da beyaz ve gri olmak üzere iki farklı renk seçeneği sunan Çinli şirket, aracın hem motor olarak hem de tasarım olarak size hitap etmesini sağlıyor.

Plug-in hibrit olması nedeniyle hem elektrik hem de benzinli ilerlemenize olanak sağlayan BYD Qin L, elektrikli motorun haricinde 1,5 litrelik benzinli bir motora sahip. 100 HP güç üreten bu motor, 160 kW güç üreten elektrik motoru ile birleştiğinde, yakıt anlamında kullanıcıyı oldukça mutlu ediyor. Çünkü açıklamalara göre BYD’nin yeni sedanı 100 km’de ortalama 2,9 litre yakıt tüketiyor.

Paket isimlerinden de anlaşılacağı üzere menzil tarafında farklılıklar sunan BYD sedan, 80 ya da 120 kilometre EV menzilli olarak alınabiliyor. Frenleme anında tekrar şarj olması ve elektriğin bittiği yerde benzinle devam edebilmeniz nedeniyle şu anda çok fazla talep gören plug-in hibrit teknolojisi, BYD Qin L’nin satış rakamlarını hayli etkiletecek.

29 Mayıs’ta 16.600 Dolar‘dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak olan BYD’nin yeni sedanı ek olarak 15,6 inç döner ekran, NFC dijital anahtar, yerleşik ETC, akıllı sürüş asistanı, hız sabitleyici, şeritte kalma asistanı ve kör nokta izleme sistemi gibi özelliklere sahip.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir